מיקום נוכחי: מציג כתבה

אינטל מביאה את ה-Core i9 למיינסטרים

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 28/06/2018 01:11

בזמן האחרון, מהצד של אינטל, קיבלנו הרבה מאוד דיווחים שנראו טיפה מבלבלים, טיפה סותרים ובעיקר תמוהים. בהתחלה הכל נראה בסדר כשקיבלנו דיווח על פלטפורמת ה-Z390. לאחר מכן העניינים מעט התבלבלו כשקיבלנו דיווחים על כך שזו תהיה בעצם מיתוג מחודש של פלטפורמת ה-Z370. בהמשך, אף קיבלנו דיווחים תמוהים על מעבד 8 ליבות נוסף לשוק המיינסטרים. עם החדשה הנ"ל (הדלפה) המגיעה מכיוון אתר WCCFTech, נדמה שאנחנו מקבלים סוף סוף תמונה שלמה. 

בהתאם להדלפה, מסתבר שאינטל מביאה יחד עם פלטפורמת ה-Z390 שלה, את סדרת מעבדי ה-Core התשיעית, כשהמעבד העומד בראשה ממותג לא אחרת מ-Core i9, או בשמו המלא Intel Core i9-9900K, הצפוי לעשות שימוש ב-8 ליבות, ו-16 תהליכים (ליבות לוגיות). אחריו מגיע מעבד ה-Intel Core i7-9700K בעל 6 ליבות ו-12 תהליכים, ואחריו, כמובן, Intel Core i5 9600K בעל 6 ליבות פיזיות גם כן, אך ללא תמיכה ב-Hyper-Thereading, כדומה לכל מעבד Core i5.

עוד לא ברור אם מעבד ה-8 ליבות עליו דיווחנו הוא אכן אותו אחד, אך עושה מאוד הרושם שכן. אם המידע המתקבל אכן נכון, עם צאת פלטפורמת ה-Z390, אנו נקבל "קפיצה" נוספת בסולם הביצועים של מעבדי המיינסטרים, כשהאינטל Core i7 לא יהיה עוד זה המוביל את הרשימה. גם זו שלעצמה החלטה מעט תמוהה במקצת, ואנו סקרנים לגלות מה יעמוד מאחורי מעבדי ה-X הבאים בתור. 

עם מעבדים אלו, כאמור, תגיע פלטפורמת ה-Z390, בה חיבורי ה-USB 3.1 ברמת ערכת השבבים עצמה, הורחבו לשישה USB 3.1 במהירות 10Gbp/s מדור שני, ועד עשרה מסוג USB 3.1 5Gbp/s מדור ראשון, בעוד ערכת השבבים אף כוללת עד 14 חיבורי USB 2.0. אם סופרים את כולם על כל סוגיהם, מדובר בלא פחות מ-30 USB פורטים.

עוד חדש ברמת ערכת השבבים היא התמיכה ברכיבי רשת מעודכנים. מדובר בתמיכה של 1GbE MAC, עם תמיכה מובנית בחיבור אלחוטי (WiFi). לוחות אם יוכלו לשלב בקר רשת הכולל תמיכה ב-Intel Wireless AC 9560, אשר תומך ב-802.11ac ובו-זמנית גם ב-Bluetooth 5. עוד חדש בערכת השבבים הוא רכיב סאונד משופר יותר, אשר יפחית את פעילות המעבד בעת עיבוד הסאונד המתקבל, מה שככל הנראה ייעשה בתוך ערכת השבבים עצמה. את השילוב הנ"ל מכנה חברת אינטל "Smart Sound".

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור אינטל מביאה את ה-Core i9 למיינסטרים

סגור