מיקום נוכחי: מציג כתבה

אינטל: מה עומד מאחורי מעבד ה-28 ליבות החדש?

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 11/06/2018 12:20

בשבוע שעבר, בתחילת תערוכת קומפיוטקס, הציגה אינטל בגאווה מעבד חדש בעל 28 ליבות אשר ישתייך לשוק מעבדי ה-HEDT הבאים שלה (שוק האקסטרים). הפרזנטציה הייתה מרשימה במיוחד, בה הפגין המעבד החדש  ציון מרשים בתוכנה Cinebench, כשהוא פועל על לא פחות מ-5 גיגה-הרץ. התלהבנו והיה בהחלט מעניין, רק שחברת אינטל "שכחה" (על פי דבריה) לספר לנו כמה פרטים אודות המעבד החדש, והפרזנטציה.

ראשית, מוקדם יותר נחשף שהמעבד החדש פועל על פלטפורמה חדשה לגמרי (בעלת תושבת בשם LGA 3647), שהיא נגזרת של מעבדי ה-Skylake XCC (מעבדי ה-Xeon), המבוסס על פלטפורמה בעלת 6 ערוצי זיכרון, ולוח אם מותאם-אישית עם קירור מים די מפלצתי, הנעשה זאת על מנת להניע את המעבד.

מה שאינטל בעצם שכחה לספר לנו, על פי דבריה, הוא שהמעבד שהוצג בפרזנטציה, למעשה נמצא באוברקלוק, כלומר שמעבד זה לא מגיע "מהקופסא" עם תדר של 5 גיגה-הרץ, וגם לא כתדר Boost. למעשה, גם תהליך האוברקלוק לא בדיוק נעשה בקלות. רחוק מעיני הקהל, בפליטת החום של המעבד טיפלה מערכת קירור כבדה ולא קונבנציונלית. 

מערכת הקירור בה נעשה שימוש

לאתר Tom's Hardware הגיבה אינטל והודתה שמדובר במעבד הנמצא באוברקלוק, ואילו המגיש שכח להזכיר זאת. עוד מדבריה ניתן היה להבין שמדובר באב-טיפוס, ואילו המוצר המוגמר יגיע אל השוק ברבעון האחרון השנה, "ותוכלו להשיג אותו".

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור אינטל: מה עומד מאחורי מעבד ה-28 ליבות החדש?

סגור