מיקום נוכחי: מציג כתבה

אינטל מכריזה על מעבד ה-Xeon E-2100 החדש

כתבה מאת: שי רוזנפלד , פורסם ב: 12/07/2018 21:45

אינטל הכריזה היום (ה׳) על מעבד חדש מסדרת Coffe Lake, מדגם Intel® Xeon® E-2100. מעבד Intel Xeon E הוא היורש של Intel Xeon E3 ומיועד לשוק ההתחלתי של תחנות הקצה (Workstations). המעבד הינו מעבד המספק ליוצרי תוכן ביצועי תוכנות חד-תהליכיתיות באמצעות פלופורמה שעברה אופטימיזציה לאמינות מול עלות השווה לכל נפש.

״בדרישות העבודה הממוחשבות של ימינו, תחנות קצה ישנות מעכבים יצרנות, שיתוף פעולה ויצירתיות. השחרור לשוק של מעבד Intel Xeon E, מיועד להביא לביצועיות חיונית עבור תחנות קצה, וכמו כן להביא לאופטימיזציה בצרכי החדשנות, עיצוב ודרישות שונות של לקוחותינו״.

ג׳ניפר הפסטלטר (Jennifer Huffstetler) סגנית נשיא ומנהלת כללית של חטיבת ניהול מרכז הנתונים (Data Center Product Management) בחברת אינטל.

המעבדים החדשים מסדרת Intel Xeon E מביאים עמם שילוב עוצמתי של ביצועים ויכולות לתחנות קצה ברמת כניסה (Entry Level, E = Entry). הם מהונדסים ומתוכננים לדרישות של יוצרי תוכן מקצועיים. בהשוואה לדור הקודם, מעבד E החדש מציע יכולות max turbo גבוהות יותר, מהירויות זכרונות DRAM גבוהות יותר, תהליכי קלט/פלט משופרים (I/O) ויכולות אבטחה ואמינות גבוהות. המעבדים האלו קיימים עם תמיכה בטכנולוגית Intel® UHD graphics אשר נתמכת על ידי תוכנות קצה רבות.

מעבד Intel Xeon E-2100 הוא בעל שש ליבות ומיועד לשוק תחנות הקצה ההתחלתיות. השילוב של שתי ליבות נוספות, ותדר ביצוע גבוה יותר לכל ליבה מביא לגידול בביצועי Benchmark בהשוואה לדור הקודם עם ארבע ליבות. המעבד גם מציע תמיכה בזכרונות ECC, תכונת מפתח לשמירה על שלמות המידע, וכן עזרה בשיפור עמידות המערכת.

תחנות קצה המופעלות בעזרת מעבדי Intel Xeon מספקות דרישות שונות של יוצרי תוכן מקצועיים במקצועות כגון האדריכלות, הנדסה, מדיה ובידור, וכן בתחום הפיננסים. מעבד Intel Xeon E הוא האחרון ברשימת מעבדי אינטל שעברו אופטימיזציה לתחנות קצה הכוללים גם את מעבדי Intel Xeon Scalable (אשר מעבירים יכולות Dual-Socket פורצות דרך), ומעבדי Intel Xeon W (אשר מיועדים לתחנות קצה ומעבירים שילוב של ביצועים, יכולות זיכרון משופרות ואבטחת חומרה ואמינות משופרות)

תכונות מעבד Intel Xeon E-2100:

  • עד שש ליבות ושנים עשר תהליכים
  • תדר עבודה של עד 4.7GHz תוך שימוש בטכנולוגית Intel® Turbo Boost Technology 2.0
  • תמיכה בזכרונות DDR4 ECC 2666MHz עד לנפח של 64GB
  • קיים עם מעבד גרפי Intel UHD Graphics 630 התומך ב-4K UHD עם תמיכה מובנית במקודדי HEVC עד לרמה של 10 ביט
  • תמיכה בעד 40 ערוצי PCIe לגרפיקה, אחסון ויכולות תקשורת
  • תמיכה ב-USB 3.1 וטכנולוגית Thunderbolt™
  • תמיכה ב-Intel® Optane™ memory לחוויית חישובים מהירה, חלקה ומדהימה בזמן התגובה
  • אבטחת חומרה מתקדמת עם טכנולוגית Intel® vPro™ וטכנולגיית Intel® Software Guard Extensions Support משופרת עבור יכולות תקשורת Intel® Ethernet ו-Intel® Wireless-AC.

יצרני OEM יתחילו בשימוש במעבד Intel Xeon E-2100 כבר היום. למידע נוסף יש לבקר ב-דף תחנות הקצה של אינטל.

קצת על הכותב
שי רוזנפלד
הפעם הראשונה שפתחתי מחשב זה היה עם תוכנת איינשטיין ועוד כמה ישנות. מאז עברו כמה מים בירדן, 486, 586, יש כבר i7 דור שמיני ואני עדיין עוקב באדיקות אחרי התפתחויות וחידושים. מי היה מאמין שיום אחד יהיה דבר כזה כונן SSD. או שנצטרך יותר מ-640KB זיכרון. בטח לא ביל גייטס.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור אינטל מכריזה על מעבד ה-Xeon E-2100 החדש

סגור