מיקום נוכחי: מציג כתבה

אינטל: מעבדים חדשים לפלטפורמות הקיימות

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 13/06/2018 11:27

מצבה של אינטל בשוק מתחיל להתערער מעט, בעוד AMD תוקפת את החברה מלמטה (דגמי ה-Ryzen 2) ומלמעלה (מעבדי ה-Threadripper). היה זה עניין של זמן עד שתנקוט חברת אינטל באי-אילו צעדים, בדרך כלל לא אופייניים, וכך קורה.

כבדרך כלל, אינטל אינה נוטה לחדש עבור פלטפורמת X299, בעוד שבפלטפורמת המיינסטרים המצב שונה. נתחיל מהמקרה הראשון, הוא היוצא דופן: אינטל מכינה עבורה מעבד חדש בעל 22 ליבות, עבור סדרת מעבדי ה-HEDT הנוכחית שלה - וכשאנחנו אומרים חדש, אנחנו מתכוונים לכך: המעבד הנ"ל הוא פיסה חדשה לחלוטין - זאת בהשוואה ל-Intel Core i9 7980XE הכולל 18 ליבות "בלבד". אם כן, המעבד החדש יכיל 44 ליבות לוגיות. על השולחן עומדת האפשרות שאינטל אף תשיק מעבד בעל 20 ליבות, באמצע. 

לפלטפורמת המיינסטרים, פלטפורמת ה-Intel 300 הכוללת מעבדים כגון ה-i7-8700K על תושבת ה-LGA 1511, מכינה אינטל מעבד בעל 8 ליבות. עבור זוג המעבדים השונים הללו לא נחשפו לפי שעה פרטים כגון שמות ומחיר, אך הם עשויים להגיע אלינו בחודש ספטמבר.

עבור התחרות עם מעבדי ה-Threadripper החדשים (בעלי ה-32 ליבות) אינטל מכינה את מעבדי ה-Cascade Lake שלה, אך אלו לא יהיו מוכנים לפני הרבעון האחרון של שנת 2018.

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור אינטל: מעבדים חדשים לפלטפורמות הקיימות

סגור