מיקום נוכחי: מציג כתבה

אינטל: מעבד נוסף לסדרת Coffee Lake?

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 22/06/2018 14:22

כבר זמן מה שאנחנו יודעים על תשובה מתוכננת של אינטל למעבדי ה-Ryzen 7, בדמות מעבד בעל 8 ליבות ו-16 תהליכים. היום אנחנו נחשפים שנית למעבד הנ"ל, הפעם מהכיוון של בסיס הנתונים של SiSoft Sandra המצביעה על מעבד Coffee-Lake שכזה. מעבד זה יכול להיות מתוייג תחת השם Core i7 8800K, או i7 8790K.

המעבד הנ"ל, כפי הנראה, הולך לעשות שימוש באותה ארכיטקטורה, ולהיות מכוון בעיקר לצ'יפסט ה-Z390 החדש - ממנו הוא עשוי לגרוף אי-אילו יתרונות, אך בכל זאת לתמוך גם בערכות השבבים האחרות של סדרת Intel 300, כך שבעלי לוחות אם מסוג Z370, H370 ואף B360 יוכלו לשדרג למעבד הנ"ל מבלי להצטרך לוח-אם חדש.

המעבד הנ"ל אמנם בעל תדר של 2.6 גיגה-הרץ, אך מדובר בסאמפל מוקדם וסביר מאוד להניח שהנ"ל יעשה שימוש במהירות גבוהה יותר ממעבד ה-8700K של אינטל. עוד למעבד החדש זיכרון מטמון של 18 מגה-בייט מרמה שלישית, וככל הנראה הוא יגיע במעטפת טרמית של 95 וואט, בדומה לשאר המעבדים בסדרה. 

המעבד החדש, כפי שניתן לראות ב-SiSoft Sandra.

כמובן שבשלב זה נתונים נוספים כגון תדרים רשמיים ומחיר אינם זמינים, אך ידוע לנו הרבה, יחסית, על פלטפורמת ה-Z390 בה יעשה שימוש מעבד זה.

אז מה בעצם חדש בערכת השבבים הנ"ל? בעיקרון מדובר בעוד מכל הטוב שהפלטפורמה הנוכחית מציעה. בגזרת חיבורי ה-USB 3.1 ברמת ערכת השבבים עצמה, הורחבה התמיכה לשישה USB 3.1 במהירות 10Gbp/s מדור שני, ועד עשרה מסוג USB 3.1 5Gbp/s מדור ראשון. זה לא מפסיק כאן: ערכת השבבים אף כוללת עד 14 חיבורי USB 2.0. אם סופרים את כולם על כל סוגיהם, מדובר בלא פחות מ-30 USB פורטים.

עוד חדש ברמת ערכת השבבים היא התמיכה ברכיבי רשת מעודכנים. מדובר בתמיכה של 1GbE MAC, עם תמיכה מובנית בחיבור אלחוטי (WiFi). לוחות אם יוכלו לשלב בקר רשת הכולל תמיכה ב-Intel Wireless AC 9560, אשר תומך ב-802.11ac ובו-זמנית גם ב-Bluetooth 5. עוד חדש בערכת השבבים הוא רכיב סאונד משופר יותר, אשר יפחית את פעילות המעבד בעת עיבוד הסאונד המתקבל, מה שככל הנראה ייעשה בתוך ערכת השבבים עצמה. את השילוב הנ"ל מכנה חברת אינטל "Smart Sound".

אנחנו כמובן נמשיך לעקוב אחר הפרטים הצצים מעל פני השטח.

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור אינטל: מעבד נוסף לסדרת Coffee Lake?

סגור