מיקום נוכחי: מציג כתבה

אינטל Z390: עוד פרטים לפלטפורמה החדשה

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 10/06/2018 14:38

כבר לא מדובר בשמועות: אינטל שופכת אור על ערכת השבבים הבאה שלה, ה-Z390. הפלטפורמה החדשה כוללת כמה וכמה שיפורים מבורכים עבור המשתמש. כמו כן, היא מתאימה למגוון מעבדי ה-Coffee Lake (הדור השמיני של מעבדי ה-Core I) ובו-זמנית גם מוכנה למעבדים הבאים. כל זה בתושבת ה-LGA 1511 הקיימת.

אז מה בעצם חדש בערכת השבבים הנ"ל? בעיקרון מדובר בעוד מכל הטוב שהפלטפורמה הנוכחית מציעה. בגזרת חיבורי ה-USB 3.1 ברמת ערכת השבבים עצמה, הורחבה התמיכה לשישה USB 3.1 במהירות 10Gbp/s מדור שני, ועד עשרה מסוג USB 3.1 5Gbp/s מדור ראשון. זה לא מפסיק כאן: ערכת השבבים אף כוללת עד 14 חיבורי USB 2.0. אם סופרים את כולם על כל סוגיהם, מדובר בלא פחות מ-30 USB פורטים.

עוד חדש ברמת ערכת השבבים היא התמיכה ברכיבי רשת מעודכנים. מדובר בתמיכה של 1GbE MAC, עם תמיכה מובנית בחיבור אלחוטי (WiFi). לוחות אם יוכלו לשלב בקר רשת הכולל תמיכה ב-Intel Wireless AC 9560, אשר תומך ב-802.11ac ובו-זמנית גם ב-Bluetooth 5. עוד חדש בערכת השבבים הוא רכיב סאונד משופר יותר, אשר יפחית את פעילות המעבד בעת עיבוד הסאונד המתקבל, מה שככל הנראה ייעשה בתוך ערכת השבבים עצמה. את השילוב הנ"ל מכנה חברת אינטל "Smart Sound".

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור אינטל Z390: עוד פרטים לפלטפורמה החדשה

סגור