מיקום נוכחי: מציג כתבה

כרטיס המסך GTX 1180 נחשף בחנות ויאטנמית?

כתבה מאת: שי רוזנפלד , פורסם ב: 02/07/2018 19:23

עדכון: לאחר הכתבה אנחנו למדים שמדובר בתמונה מזוייפת. האתר הנ"ל אכן הוריד את המוצר עם התמונה המזוייפת. השאלה היא כעת למה.

כבר הרבה זמן אנחנו מחכים לשמוע על תאריך השחרור של הסדרה הבאה של NVIDIA. יותר משנה חלפה מאז ששוחררה סדרת ה-Geforce GTX 10, ומאז לבד משמועות עדיין לא קיבלנו מידע ממשי לגבי הסדרה החדשה, הלא היא Geforce GTX 11 הידועה כרגע בשם Turing. כידוע, תמונות של אבטיפוס הודלפו בשבוע שעבר, והם נראו עם תריסר מודולים של GDDR6 מבית Micron. לאחר ההדלפה החדשה, נראה, על פניו שתאריך השחרור יהיה בתאריך ה-28 לספטמבר השנה.

היום אנחנו מקבלים חיזוק נוסף לשמועות, בעקבות חנות ויאטנמית בשם H2 Extreme Gaming שבטעות שמה באתר שלה כרטיס מוסג 1180 של חברת ASUS, או ליתר דיוק את הדגם ASUS ROG STRIX 1180 016G. מהאתר הנ״ל אנחנו יכולים לראות שהכרטיס מגיע על ליבת G104, וכן 3584 ליבות CUDA, זיכרון מסוג GDDR6 בנפח של 16GB, זיכרון BUS של 256 ביט ומהירות זיכרון של 14.0Gbsp. הוא מוגדר כארכיטקטורה, כרגע כנראה בשם Turing, של 12 ננומיטר.

הזיכרון עצמו מבוסס על מהירות של כ-14GHz (לפי GDDR6) מה שיוכל תיאורטית לאפשר רוחב זיכרון של 409.6GB/s.

מפרט הכרטיסתיאור המוצר ומחיר

כפי שאפשר לראות, הכרטיס יעלה כ-34,860,000 דונג ויאטנמי, שהם כ-1,514$ או כ-5,562 שקלים נכון לכתיבת שורות אלה. כמובן, כמו כל מחיר אשר נקוב במכירה קודמת, קשה להאמין שזהו יהיה המחיר המלא ואפשר שלא לייחס אליו חשיבות. הסרת המוצר מהאתר ככל הנראה מחזקת טיעון זה.

כזכור בשבוע שעבר הודלפה תמונה של כרטיס GTX 1180 אשר מראה את הכרטיס, עם, כאמור, 12 מודלים של זיכרון GDDR6 של חברת Micron:
 מקור: videocardz

חיזוק נוסף לעניין ההדלפה מתקבל מהודעה בשבוע האחרון של Micron ובה היא הכריזה על תחילת ייצור מואץ של שבבי זיכרון מסוג GDDR6, הסוג שבו (כנראה) יעשה שימוש בכרטיסים החדשים מסדרת Geforce GTX 11. זאת לאחר שליטה מוחלטת של זכרונות מסוג GDDR5 במשך כעשור בתחום הכרטיסים הגרפיים. שבבי זיכרון מסוג GDDR6 יאפשרו שימוש ברוחב פס גבוה יותר, מה שכמובן יביא לכרטיסים טובים ומהירים יותר, ובעקבות זאת לשיפור של ממש בביצועים.

הכרטיס החדש של NVIDIA צפוי להריץ משחקים ב-4K עם קצב רענון של 144Hz. חברות כדוגמת Acer ו-ASUS מתחילות להוציא צגים כאלו כבר עכשיו הכוללים גם תכונות כמו HDR ותמיכה ב-G-Sync. לפי האתר Tom's Hardware הכרטיס החדש, Geforce GTX 1180 יהיה מסוגל לתת פלט של עד 120Hz לערכות VR בעזרת כבל אחד. על פי השמועות מהירות השעון של הכרטיס תהיה בין 1.6 ל-1.8GHz מה שאכן יאפשר להריץ משחקים באיכות כזו על רזולוציות גבוהות כמו 4K.

כידוע, הליבה היתה צפויה להיקרא "Volta", אך כרגע מסתמנת כ-"Turing". יחד עם זאת, נראה כי Turing היא ארכיטקטורת המבוססת על Volta, אך בשונה ממנה, היא אינה כוללת ליבות המבוססת על DPFP ו-Tensor Cores, וכמו כן אינה משתמשת בזכרונות מסוג HBM2 כמו בכרטיס ה-TITAN V, אלא בזיכרון ה-״פשוט״ יותר מסוג GDDR6.

קצת על הכותב
שי רוזנפלד
הפעם הראשונה שפתחתי מחשב זה היה עם תוכנת איינשטיין ועוד כמה ישנות. מאז עברו כמה מים בירדן, 486, 586, יש כבר i7 דור שמיני ואני עדיין עוקב באדיקות אחרי התפתחויות וחידושים. מי היה מאמין שיום אחד יהיה דבר כזה כונן SSD. או שנצטרך יותר מ-640KB זיכרון. בטח לא ביל גייטס.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור כרטיס המסך GTX 1180 נחשף בחנות ויאטנמית?

סגור