מיקום נוכחי: מציג כתבה

מידע חדש על מעבד Threadripper בעל ה-32 ליבות

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 19/06/2018 22:52

בתערוכת CES שהסתיימה לפני שבוע, זכינו לראות את מעבד ה-Threadripper הבא - החלום הרטוב של כל משתמש כבד. המעבד מכיל 32 ליבות (ו-64 תהליכים), פי 2 יותר מהדור הקודם, בטכנולוגיית ייצור של 12 ננו-מטר, וכל התכונות החדשות של ה-Zen+, במעטפת תרמית של250 וואט. זה הדגים ביצועים מרשימים ביותר.

כעת, כפי שזה מגיע כמעט עבור כל מוצר אחר, נחשפים פרטים אודות המעבד הנ"ל (אם כי, לא באופן רשמי - עדיין לא). הפרסומים כוללים צילומי מסך מתוך התוכנה CPU-Z, וכמו כן גם בנצ'מארקים (מבחנים) של המעבד החדש, אשר שמו נחשף כ-Threadripper 2990X.

נתחיל מ-CPU-Z: בתוכנה נראה המעבד כאשר הוא פועל בתדר של כ-3.4 גיגה-הרץ ועד 4.0 גיגה-הרץ כ-XFR, ואכן עומד במעטפת טרמית של 250 וואט. כמו כן, הוא עושה שימוש בתהליך ייצור של 12 ננו-מטר, ומשתייך כאמור לסדרת ה-Pinnacle Ridge.

במבחן ה-Cinebench נראה המעבד כאשר הוא מציג ציון של 6,109, לעומת ה-Core i9 7900X המציג ציון של 2184. למעלה יותר, נראה סוג של תוצאה מעניינת של אוברקלוק לאזור ה-4.2 גיגה-הרץ שלא לחלוטין צלח (בשל מידות החום), אך בסוף מתייצב על 4.1 גיגה-הרץ, ומציג ציון של 6399.

כאמור, מדובר בתמונות שמקורן ואמינותן מוטלים בספק. כמו כן, אנחנו מחכים למידע מצידה של המתחרה הישירה, אינטל. אנחנו, בכל אופן, נמשיך לעקוב.

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור מידע חדש על מעבד Threadripper בעל ה-32 ליבות

סגור