מיקום נוכחי: מציג כתבה

מקבץ החדשות השבועי - שבוע #1

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 22/06/2018 09:15

כמדי יום שישי, ניצור אייטם זה המקבץ אליו את שאר חדשות השבוע שלא יכולנו למצוא להם מקום בכתבה אחת. התוכן כולל בעיקר השקות של מוצרים חדשים, אך גם חדשות קטנות ומעניינות. שווה לעקוב אחרי פינה זו, אם אתם רוצים להיות מעודכנים עד לפרט האחרון בנעשה בשוק המחשבים והחומרה.

כרטיסי המסך של NVIDIA ואינטל

השבוע שמענו הן מ-NVIDIA, ואף מאינטל (הצפויה להכנס לשוק כרטיסי המסך היעודיים החל משנת 2020) מילים אודות כרטיסי המסך של הדור הבא. נתחיל מ-NVIDIA: השבוע הודלף מצד יצרניות כרטיסי המסך מצד שלישי, בין אם במכוון ובין אם לא, שכרטיסי המסך מסדרת ה-GTX 2000 (הדור הבא) יגיעו ברבעון השלישי של שנת 2018 - המתחיל מיולי ונגמר בספטמבר.

במקרה של אינטל, זו צרפה השבוע לשרותיה את תום פורסייט, על מנת שזה יעזור לה לפתח את כרטיסיה שלה. תום, אשר עבד בעבר עבור חברת Valve ו-Oculus בין היתר, צייץ השבוע בטוויטר שלו שהוא מצטרף לצוות של ראג'ה קודורי (לשעבר מהחטיבה הגראפית של AMD). תום, שלו ניסיון בכל הקשור ל-VR יש להניח, ישתייך לקטגוריה זו ככל הנראה בתפקידו החדש בחברת אינטל.
כוננים: הקירור של MSI, שבבי ה-96 שכבות וכונן ה-SSD החדש של סמסונג


MSI מציעה את קירור ה-Aero שלה, זה המשומש עבור כרטיסי מסך מסויימים, בשביל כונן ה-M.2 שלכם. קירור זה יושב כ-PCI-Express x16 ותוצאותיו הן כ-50W של קירור, ועד 75W מקסימלי במידה ולכרטיס זה מחובר חיבור ה-6 פינים. עבור כונני SSD חמים במיוחד מדובר בפתרון יותר מנחוץ. כמו כן, ישנו מקום לעד ארבעה כונני SSD.

חברת הזכרונות Micron, בה נעשה שימוש בכונני SSD רבים, מעריכה שיש ברשותה זכרונות 3D NAND בעלי 96 שכבות, והם יגיעו לשוק בחצי השני של שנת 2018 (בתוכו אנחנו כבר נמצאים). רוב כונני ה-SSD כיום עושים שימוש ב-32 שכבות, ולמעשה מדובר בדור השלישי של שבבי ה-3D NAND. התוצאה הפוטנציאלית היא נפח מכופל עבור כונני ה-SSD, זאת יחד עם נצילות משופרת.

החדשות הבאות בקטגוריה מגיעות אלינו מהכיוון של סמסונג, אשר הכריזה על כונן SSD בעל נפח בלתי מבוטל של 8 טרה-בית - מאידך, מדובר בכונן בעל חיבור חדש בשם NF1, והוא מותאם כרגע עבור שוק ה-Data Center, אך סביר מאוד שנראה נגזרות שלו, ולו באותו הנפח, גם עבור השוק הביתי בהמשך.

שיתוף הפעולה של AMD ו-CoolerMaster

יצרנית השבבים AMD וענקית הקירור CoolerMaster חברו השבוע יחד על מנת לספק קירור High-end עבור מעבדי ה-Threadripper 2. הקירור החדש מותאם לעמוד ב-TDP (מעטפת טרמית) של 250 וואט. הקירור אשר יוולד משיתוף פעולה זה יכלול, זאת על פי CoolerMaster, תמיכה מלאה בזכרונות, גם הגבוהים ביותר מבינהם. כמו כן, הקירור יגיע עם RGB LED, כיאה לשנת 2018.


טכנולוגית ה-Mini-LED של חברת AU Optronics

AU Optronics עובדת בכל הכוח על מוצר חדש - מערכת תאורת רקע למסכי LCD המבוססת על טכנולוגית מערכים של נורות לדים וכי יש סיכוי גדול שהמוצר יושק עד סוף השנה. מוצרה החדש מבוססת על טכנולוגיה שנקראת Mini-Led (בניגוד ל-Micro-Led שאנו מכירים היום). הטכנולוגיה מסוגלת להאיר בעזרת מאות עד אלפי לדים קטעים זהירים הצריכים להיות מוארים ובכך תאפשר דיוק ויצירת HDR, ובנוסף הוספת ניגודיות גבוהה. 

החברה הציגה השבוע את התקדמותה בפיתוח ה-Mini LED. זאת הציגה מסכי גיימינג בגודל 27 אינץ' העובדים בתדר 144Hz, לפטופ גיימינג בגודל 15.6 אינץ' ברזולוצית Ultra HD, מכשירי סמארטפון בגודל 6 אינץ' ועוד. מחירי מסכי הגיימינג הצפוים להגיע עם טכנולוגיה זו עדיין אינם ידועים אך מנכ"ל חברת AU Optronics הוסיף ואמר כי הוא צופה למחירים נמוכים בהתאם ללחץ דרישת הלקוחות, או במילים אחרות, אם העסק ילך טוב בהתחלה, הם יורידו מחירים לקראת המחצית השנייה של השנה הבאה. 


לסיום, נרצה לספר לכם על מקלדות חדשות, המגיעות אף הן מחברת CoolerMaster. המקלדות החדשות, כמצופה, הינן מכאניות. הראשונה עושה שימוש בסוויצ'ים מסוג Gateron אשר אף הן, בדומה ל-Cherry MX יהיו זמינים בסוגי כחול, אדום וחום. מקלדות אלו יאופיינו במקשי מאקרו הניתנים לתכנות ו-RGB LED, בין היתר. הדגמים הללו, דגם ה-CK550 יגיעו במחיר של 89 יורו ובעל תפוצה בין-לאומית מתוכננת, בעוד הדגם השני יהיה אקסקלוסיבי עבור קנדה, על כן מחירו אינו רלוונטי.

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור מקבץ החדשות השבועי - שבוע #1

סגור