מיקום נוכחי: מציג כתבה

נפחים חדשים לכונני WD Purple

כתבה מאת: שי רוזנפלד , פורסם ב: 20/06/2018 19:51

שוק מצלמות המעקב הוא שוק המתפתח בקצב מהיר ביותר, וממשיך לדרוש יותר ויותר צורך באחסון נרחב. לפי ה-IDC (international Data Corporation), השימוש ב-Big Data Exabytes יגדל בכ-25% במהלך כל שנה עד לשנת 2021. מדובר בכמות עצומה של מידע, בעיקר שמדברים על IoT ואחסון גדול. בשיטת ה-Cloud, עוברים תהליכים מרובים עד להגעה אחסון הפיזי הסופי, ו-WD שמה לעצמה למטרה לקצר תהליכים על מנת לחתוך את ה-״תיווך״ של הענן ולהגיע כמה שיותר ישירות ל-Edge, או למכשיר שמשתמש במידע, כמו למשל בית חכם.

בכדי לעזור לדרישה המוגברת בשטח אחסון, חברת WD (Western Digital) הכריזה על קיבולות חדשות לכונן ה-WD purple שלה, כונן אשר מיועד לשימוש במצלמות מעקב. מדובר בכונן מיוחד אשר מיועד לעבודה של 24x7, דבר אשר נצרך כאשר מדובר, בין השאר, בביטחון האישי שלנו.

הכונן החדש למשפחה הסגולה, יהיה בנפח של 12TB, כאשר עד היום הנפח הגדול ביותר היה של 10TB. בנוסף לנפח הגדול יהנה הכונן מטכנולוגיית AllFrame של WD, טכנולוגיה המאפשרת לצפות בעד 32 ערוצי וידאו בו זמנית על אותו כונן, מה שמאפשר מעקב צמוד וטוב יותר. הקיבולת החדשה, לדברי WD תאפשר תמיכה בלכידה של וידאו ברזולוציות גבוהות יותר, ובאותו זמן תאפשר גישה לוידאו תוך כדי תמיכה ביכולות של לימוד עמוק (Deep Learning)ואנליטיקה.

כונן WD Purple

תכונה/נפח

8TB

10TB

12TB

כמות מצלמות

עד 64

עד 64

עד 64

כמות כוננים לאחסון

8

16

16

מהירות כתיבה ממושכת

213MB/s

245MB/s

245MB/s

זיכרון מטמון

256MB

256MB

256MB

טכנולוגיה

AllFrame 4K

AllFrame AI

AllFrame AI

עמידות

180TB לשנה

360TB לשנה

360TB לשנה


תכונות אלו של הכונן חשובות במיוחד לאור קצב הפיתוח והשימוש המוגבור במערכות DVR ו-NVR הכוללות אפשרויות בינה מלאכותית וזיהוי בזמן אמת של אירועים, תוך כדי המשך של לימוד בתהליכי רקע. כך לדוגמא, יתאפשר השיומש בתכונות של בדיקת עצמים וניתוחם תוך כדי המשך קבלת מידע, והורדה של זיהוי ״שגוי״. עצמים כמו עלים, בעלי חיים ואפילו אורות יכולים לגרום לזיהוי שגוי והפעלת אזעקות לשוא. ניתוח בזמן אמת של האירועים והמשך למידתם תוך כדי, יאפשר זיהוי טוב יותר ונכון יותר.

בנוסף, אלגוריתמים של בינה מלאכותית גם יאפשרו תכונות מתקדמות כמו זיהוי פנים וחיזוי התנהגויות על מנת לשפר את תעשיות המסחר והבידור. מערכות אלו, זקוקות כמובן לשטחי אחסון גדולים יותר על מנת לבצע ולנתח תהכליכים אלו, כמו זיהוי פנים מתוך שבועות ואף חודשים מזמן הצילום.

כמות האחסון הנחוצה ללכידה, אחסון וניתוח נתונים ממיליוני מצלמות אשר מותקנות בעולם החכם החדש כמו ערים חכמות גודלת בהתמדה, לדברי דרק יאנג (Derek Yang), נשיא Hikvision Europe. ״כונני WD בנפח של 12TB יעזרו לנו לספק אחסון מיטבי עבור לקוחותינו.״.

כונני WD Purple בנפחי 10TB ו-12TB כוללים את תכונת AllFrame הייחודית אשר נוצרה במיוחד עבור מערכות מונעות בינה מלאכותית. דבר זה מאפשר תמיכה בכמות ערוצים כפולה מהמתחרים (16 ערוצי AI או 32 ערוצי הזרמה) והם מוכנים לדור הבא של של המכשירים החכמים.

 

קצת על הכותב
שי רוזנפלד
הפעם הראשונה שפתחתי מחשב זה היה עם תוכנת איינשטיין ועוד כמה ישנות. מאז עברו כמה מים בירדן, 486, 586, יש כבר i7 דור שמיני ואני עדיין עוקב באדיקות אחרי התפתחויות וחידושים. מי היה מאמין שיום אחד יהיה דבר כזה כונן SSD. או שנצטרך יותר מ-640KB זיכרון. בטח לא ביל גייטס.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור נפחים חדשים לכונני WD Purple

סגור