מיקום נוכחי: מציג כתבה

סמסונג מציגה את הדור הבא של זיכרון V-NAND

כתבה מאת: שי רוזנפלד , פורסם ב: 10/07/2018 12:03

חברת Samsung Electronics, החברה המובילה בעולם בטכנולוגיות זכרון מתקדמות, הכריזה על התחלה של ייצור המוני של רכיב זכרון V-NAND מדור חמישי, השבב עם מהירות העברת מידע המהיר ביותר כיום. תוך שימוש ראשון בתעשייה בממשק ה-"Toggle DDR 4.0", מהירות העברת הנתונים בין האחסון לזיכרון, על ידי שבב ה-V-NAND 256Gb החדש הגיעה ל-1.4Gbps, שיפור של 40% לעומת הדור הישן בארכיטקטורת ‎64-layer.

היעילות האנרגטית של ה-V-NAND ‎החדש מבית סמסונג נשארה זהה לזו של שבב ה-‎64-layer, בעיקר בזכות העובדה שמתח הפעולה ירד מ-1.8V ל-1.2V. שבב ה-V-NAND החדש כולל גם את מהירות הכתיבה המהירה בשוק, 500µsכ(500 מיקרו שניות), שיפור של כ-30% מהמהירות של הדור הקודם. זמן התגובה לקריאת האותות גם הוא ירד באופן דרמטי, למהירות של 50µs.

בתוך שבב ה-V-NAND החדש מהדור החמישי ישנם 90 שכבות של "(3D charge trap flash(CTF", המספר הגבוה בתעשייה. שכבות ה-CTF מונחות אחת על גבי השנייה בצורת פרימידה, וכוללים חורים מיקרוסקופים לאורך כל הפירמידה בצורה אנכית. כל תעלה כזו מכילה יותר מ-85 מיליארד תאי CTF, כשכל אחד מהם יכול להכיל שלושה ביטים של מידע. הטכנולוגיה המתקדמת הזו היא תוצאה של כמה וכמה פרצות דרך, הכוללות עיצוב מעגלים מתקדם וטכנולוגיות ייצור חדשניות.

הודות לחידושים והשבחות בתהליך ייצור המבנה הטומי של V-NAND, תהליך הייצור גם הוא גדל ב-30%. טכניקת הייצור הנמצאת בחוד החנית מאפשרת הורדת הגודל של כל שכבת תא בעשרים אחוזים, מונעת ערב דיבור (crosstalk) בין תאים שונים ומגדילה את יעילות תהליך הייצור.

״הדור החמישי של מוצרים ופתרונות סמסונג V-NAND מביא איתו את טכנולוגית ה-NAND החדשה ביותר בשוק הפרימיום המתפתח של הזכרונות״, אמר Kye Hyun Kyung, סגן נשיא חטיבת המוצרים וטכנולוגיות של Flash בסמסונג. ״בנוסף לטכנולוגיות המתקדמות ביותר שאנו מכריזים עליהם היום, אנחנו מתכננים להציג פתרונות של 1Tb ו-QLC לליין ה-V-NAND שלנו שימשיך להוביל את המומנטום לדור הבא של פתרונות NAND בשוק הזכרונות העולמי״.

חברת Samsung תעלה הילוך בייצור הדור החמישי של סדרת ה-V-NAND שלה בכדי לעמוד בדרישות השוק, תוך שהיא ממשיכה להוביל את טכנולוגיות הזיכרון בצפיפות גבוהה בכל המערכות כמו supercomputing, שרתי אנטרפרייז וכן יישום בטלפונים חכמים יוקרתיים.

קצת על הכותב
שי רוזנפלד
הפעם הראשונה שפתחתי מחשב זה היה עם תוכנת איינשטיין ועוד כמה ישנות. מאז עברו כמה מים בירדן, 486, 586, יש כבר i7 דור שמיני ואני עדיין עוקב באדיקות אחרי התפתחויות וחידושים. מי היה מאמין שיום אחד יהיה דבר כזה כונן SSD. או שנצטרך יותר מ-640KB זיכרון. בטח לא ביל גייטס.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור סמסונג מציגה את הדור הבא של זיכרון V-NAND

סגור