מיקום נוכחי: מציג כתבה

Cascade Lake: אינטל תשיק מעבד בעל 28 ליבות

כתבה מאת: אורי כרמי , פורסם ב: 07/06/2018 11:27

מעבד ה-Core i9 7980XE בעל ה-18 ליבות, הולך כעת לפנות את מקומו כמעבד ה-HEDT החזק ביותר של החברה עבור אחד חדש, מעבד בעל לא פחות מ-28 ליבות פיזיות ו-56 ליבות לוגיות - כך עולה כעת מחברת אינטל. כאשר הפרטים לא ברורים לחלוטין, מה שכן ידועה היא העובדה שמדובר במעבד ממשפחת מעבדי ה-Casecade Lake, אשר מקבל את השם "XCC", ר"ת של Extreme Core Count. 

המעבד החדש, ששמו עדיין לא ידוע, בעל תהליך ייצור של 7 ננו-מטר, ישתייך ככל הנראה לסדרת מעבדי ה-Core i9 ועשוי להוות "מדרגה" נוספת מעל מעבד ה-Core i9 7980XE, או לחילופין, להוביל ליין חדש של מעבדי HED, והוא צפוי להגיע אל השוק במהלך הרבון האחרון של שנת 2018.

לא ברור כרגע אם המעבד החדש יעשה שימוש באותה תושבת קיימת, ה-LGA2066 שכן המעבד החדש תומך ב-6 ערוצי זיכרון. תדר השעון של מעבד זה הינו 2.7 גיגה-הרץ, עם תדר בוסט של 5 גיגה-הרץ, כפי שזו עושה כעת עם מעבד ה-8086K החדש, המשתייך לשוק מעבדי המיינסטרים.


מקור: TechPowerUp

במצגת אותה ערכה חברת אינטל, ניתן לראות שהציון אותו המעבד מקבל בתוכנת הבנצ'מארק Cinebench הינו גבוה מאוד: לא פחות מ-7,334. נכון לכתיבת שורות אלה, לא נחשף עדיין מחירו - שצפוי להיות גבוה במיוחד עבור מעבד במשבצת זו.

קצת על הכותב
אורי כרמי
אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.
ומה דעתכם?
מציג 0 תגובות ב- 0 דיונים עבור Cascade Lake: אינטל תשיק מעבד בעל 28 ליבות

סגור