PCDigital

RTX 3080 Ti נצפה בדרכו? הנה כל מה שידוע לנו

נכתב על ידי אורי כרמי, ב- 18/04/2021 09:45
כבר זמן מה שאנחנו מחכים ל-GeForce RTX 3080 Ti, אך מה שמופיע בידיעה זו יכול לרמוז, לכל הפחות, שהכרטיס כבר נמצא מעבר לפינה. בנוסף, נוכל לרכז את כל מה שידוע לנו על הכרטיס עד כה, הן מהתמונה והן ממידע קודם.

אם ב-GeForce RTX 3080 Ti עסקינן, הרי שהשנה מדובר במוצר מעט סבוך יותר. חווינו לפחות שלושה פעמים בהם נדחה, מספר גדול של גרסאות הנוגעות לו ולנתונים שלו, ודבר אחד נשאר בעינו: הציפיה.

את דגם ה-Ti, מזה כבר ארבעה דורות של כרטיסי מסך אחורה, NVIDIA נוטה לשחרר במשך כמה חודשים בודדים לאחר צאת הדגם "הרגיל", להוציא כמובן את הסדרה הקודמת, סדרת RTX 20 בה קיבלנו את דגם ה-Ti כבר על ההתחלה. הרוטינה הוא שחברת NVIDIA מחכה, לרוב, לצעד של היריבה האדומה AMD ואז מגיבה בהתאם עם דגם ה-Ti.

השנה, לעומת זאת, כל הקלפים כבר נטרפו, ונשארנו בעיקר עם המתנה ארוכה ומייגעת. יהיה זה המחסור בכרטיסי מסך על שלל סיבותיו, יהיה זה שיקולים פנימיים הלא קשורים לנושא. אך האם מה שאנחנו צופים בו בחדשה זו מרמז או אף מוכיח שההמתנה תכף תסתיים, וה-RTX 3080 Ti כבר ממש מעבר לפינה?

תמונה מעניינת המראה מוצר הנמצא בדרכו בתוך ארה"ב, עם הלוגו של MSI עליו, סימון הגרסה Ventux 3X, תווית וגולת הכותרת - השם: GeForce RTX 3080 Ti 12GB נחשפה, באופן לא מפתיע, על ידי אתר Videocardz (הנחשב מקור מהימן) שאף אימת את התווית עם הדגם. נזהר ונאמר שהתמונה הזו עשויה להוכיח את קיומו של הדגם הזה, את העובדה ש-3080 Ti נמצא בדרכו, תרתי משמע, ואת העובדה הנוספת שבהתאם לדיווחים קודמים, כרטיס זה יעשה שימוש ב-12 גיגה-בייט של נפח זיכרון, כמחצית מזה של ה-RTX 3090.

תמונת המשלוח ש-"נתפס" בדרכו (מקור: VideoCardz)

אז מה אנחנו יודעים כעת על ה-RTX 3080 Ti, כתוצאה מתמונה זו, ובאופן כללי - עוד מלפני כן? ובכן, אנחנו יודעים שהכרטיס יושק במאי - לכל המאוחר תחילת יוני (טווח תאריכים שבה השיקה החברה בעבר כרטיסים רבים בסדר גודל שכזה).

עוד אנחנו יודעים כעת נתונים מעודכנים, בהשוואה ל-RTX 3090: הכרטיס יכיל 12 גיגה-בייט של זיכרון לעומת 24 גיגה-בייט אצל אחיו הגדול, כמחצית ממנו. כמות של 10,240 ליבות הצללה לעומת מעט יותר אצל ה-RTX 3090, מספר של 10,496 ליבות הצללה, כאשר שאר הנתונים זהים או חסרים. עוד לא ידוע מה יהיה תדר הליבה של הכרטיס. 

על כל מקרה, ה-RTX 3080 Ti צפוי להציע ביצועים קרובים מאוד לשל ה-RTX 3090, איפשהו בינו לבין ה-RTX 3080, מה שהופך את ה-RTX 3090 לכרטיס משתלם פחות עבור גיימינג, ויותר רלוונטי עבור אלו העושים שימוש בכמות זיכרון גבוהה יותר.

מה אתם חושבים?
מנסה כבר חצי שנה לרכוש כרטיס מסך מהסדרה RTX 30 אך לא מצליח.
אורח (פורסם ב: 18/04/2021 17:17)
כתבות אחרונות
ביקורות ומדריכים
ביקורות אחרונות
מדריכים אחרונים
מדור פיסיפדיה וסטאפס
ערך אקראי
המחשב האישי

אז מי הוא המחשב האישי? או בשמו הלועזי PC - Personal Computer הוא המחשב שיש לכולנו בבית, בעבודה, לפקידה בקופת החולים, ובעצם כמעט בכל מקום אליו אנחנו הולכים. הוא המחשב שנועד לאפשר לאנשים מכל קצוות הידע והחברה להשתמש ביכולות הדיגיטליות שהקדמה מאפשרת לנו במקום אחד, תחת יחידת חישוב אחת שמחליפה ניירת, טלויזיה, קונסולת משחק ועוד המון שימושים נוספים אשר חלקם נוצרו מתוך היכולות החדשות שהמחשב האישי הביא לחיינו. המחשבים האישיים מבוססים על שלושה סוגי מערכות הפעלה - Windows מבית חברת Microsoft ששולטת כמעט בכל השוק הפרטי...

לצפיה בערך המלא בפיסיפדיה
סטאפ אקראי
לוח היד-שניה ושאלות
מודעות יד-שניה אחרונות
שאלות אחרונות
עקבו אחרינו במדיות
עקבו אחרינו ב-YouTube
עקבו אחרינו בפייסבוק