PCDigital

NVIDIA משיקה את סדרת RTX 30 מחדש - עם הגבלות כריה

נכתב על ידי אורי כרמי, ב- 28/04/2021 18:52
הקרב של NVIDIA אל מול כורי המטבעות צפוי לעלות שלב, כאשר ידיעות רבות מאשרות כעת שהחברה מעדכנת את סדרת כרטיסי ה-RTX 30 שלה עם הגבלת ביצועי כריה.

המצב הנוכחי בשוק כרטיסי המסך לא פשוט כלל, בלשון המעטה. סדרת כרטיסי GeForce RTX 30 נמצאת אתנו כבר חודשים רבים, וגיימרים רבים עדיין מנסים לשים את ידיהם על כרטיס מהסדרה הזו, שלא לדבר על כרטיסים מדורות קודמים, שכתוצאה מהמצב הזה נמכרים במחיר כפול. כרטיסי המסך בשוק נמצאים במחסור, ואם כבר הצלחתם למצוא היכן לקנות - כאמור, תשלמו כפול.

חלק מהמצב נובע מהעובדה שאחוז נכבד מאלו שכן מצליחים לשים את ידם על כרטיסי מסך אלו הוא כורי מטבעות, בעלי מערכת מתאימה ובעיקר תקציב גבוה מאוד לרכישת כמות בלתי מבוטלת של כרטיסי מסך חזקים, על אף מחיריהם הגבוה. כמובן, כורי המטבעות הם לא הסיבה היחידה למצב בשוק, אך הם נגזרת ממנה.

חברת NVIDIA מראה נכונות למנוע את המצב, ולו רק לאפשר לגיימרים בלבד לקנות את כרטיסי המסך הללו, אלא גם "למשוך" את כורי המטבעות לסדרת כרטיסי ה-CMP, אותה סדרה נפרדת המיועדת לכורי מטבעות ללא כל הגבלות, ובכך להגדיל באופן דרמטי את כמות המכירות לסדרה זו. זהו אינטרס המשותף בין המבקשים כרטיס מסך לגיימינג לבין NVIDIA.

לכן, היום נודע לנו שהחברה משיקה באופן פנימי את סדרת ה-RTX 30 מחדש עם פיסת סיליקון חדשה, הנקראת "Lite Hash Rate". שבבים בעלי פיסת הסיליקון המעודכנת נשלחו זה מכבר ליצרניות הכרטיסים למינהן, והם כוללים הגבלה של ביצועי הכרייה, ובאופן תאורטי אינה ניתנת לעקיפה. 


פיסת הסיליקון החדשה בעלת ה-Lite Hash Rate (קרדיט: אתר VideoCardz)

נבדל מכל אלו הוא כרטיס ה-RTX 3090 שלא יקבל את פיסת הסיליקון החדשה, כנראה בשל העובדה שהוא כבר מתאים פחות לגיימינג ויותר לשימוש אינטנסיבי, והוא יקר במיוחד. כמו כן, גם ה-RTX 3080 Ti, שטרם הושק, צפוי להגיע עם פיסת ה-Lite Hash Rate.

אלו לא המאמצים הראשונים של חברת NVIDIA למגר את תופעת הכרייה מסדרות כרטיסי המסך הרגילות שלה, שכן בעבר זו השיקה את ה-GeForce RTX 3060 מחדש עם הגבלת כרייה, אך הוא "נפרץ" על ידי משתמשים רבים ואף בוטל בטעות בהפצה של עדכון דרייבר מאת NVIDIA. מאז, כרטיס זה הושק שוב, הפעם בלתי ניתן לעקיפה, וכך נותר מאז. כעת, יצטרפו אליו גם RTX 3070, RTX 3080 ושוב, גם ה-RTX 3080 Ti שבדרכו, בתקווה למגר את התופעה ולהקל על המצב בשוק.

כרטיסי מסך מעודכנים אלו צפויים להגיע בסביבות חודש יוני. כמו כן, טרם נמסר מידע כלשהו הקשור בהגבלת ביצועי הכרייה בכרטיסי מסך מתוצרת AMD.

מה אתם חושבים?
אני מקווה שאוכל סוף סוף לרכוש כרטיס מסך חדש אחרי 10 שנים. השאלה אם זה יעצור את ה-scalpers? ניחוש שלי שלא.
anon (פורסם ב: 04/05/2021 10:22)
כתבות אחרונות
ביקורות ומדריכים
ביקורות אחרונות
מדריכים אחרונים
מדור פיסיפדיה וסטאפס
ערך אקראי
NVIDIA

NVIDIA (גם Nvidia Corporation) הינה יצרנית שבבים אמריקאית, המוכרת לכל בזכות השבבים הגראפיים שלה, ה-GeForce, Quadro ובעבר Tesla. עוד מפתחת החברה גם שבבים ראשיים עבור שוק הטאבלטים והסלולר, וכמו כן קונסולות משחקים, דוגמת ה-NVIDIA Shield ומוצרים נוספים בסגנון, כגון מזרים המדיה הנחשב כמוביל בקטגוריה שלו, NVIDIA Shield TV. עוד פיתחה החברה API הנקרא CUDA, המאפשר להשתמש בכמות מעבדי ה-CUDA שבכרטיסיה על מנת לסייע למעבד הראשי לבצע את משימותיו מהר יותר, מה שאיפשר פיתוח של תוכנות חישוב רבות, והאצה של אי-אילו תוכנות קיימות. היסטוריה...

לצפיה בערך המלא בפיסיפדיה
סטאפ אקראי
לוח היד-שניה ושאלות
מודעות יד-שניה אחרונות
שאלות אחרונות
עקבו אחרינו במדיות
עקבו אחרינו ב-YouTube
עקבו אחרינו בפייסבוק