PCDigital

יותר בפחות - ביקורת מארז Antec DF600 Flux

נכתב על ידי אורי כרמי, ב- 07/01/2021 08:07
ממגוון מארזיה של חברת Antec בחרנו לבקר היום דווקא את ה-DF600 Flux ולא אחר ממנו. יש לנו כאן מארז במחיר נמוך בעל נתונים מרשימים על הנייר. איפה הקאץ'? האם מארז ברמת מחיר כזו יכול לעשות פלאות? הלכנו לבדוק.

מארזים זולים וסיפורם

בגזרת המארזים הזולים לא מתרחשים הרבה ניסים. זאת אומרת, מה כבר יכול להתרחש? תפקידו של מארז הוא לא רק לנשוא את החומרה שלנו ולקבע אותה, אלא גם לקרר אותה כמו שצריך, להגן עליה מאבק, לאטום את רעשיה והחשוב מכל - להחזיק מעמד מבחינת איכות הבניה. 

כיצד בסכום של, נניח, 330 ש"ח שזהו מחירו של המארז אותו אני מבקר כרגע, נוכל להשיג מארז שעושה את כל זה, בעוד הוא בנוי מחומרים איכותיים מספיק ולא "מחפף"? בכל יום אחר הייתי אומר "אין חיה כזו". זה לא אפשרי מבחינת תקציב, חייב להיות איזה קאטץ', איזה עיגול פינה או פשרה. אבל היום זה היום, והיום לקחתי לביקורת מארז שמסקרן אותי מאוד. וזאת למה? בגלל שרמת המחיר שלו אינה תואמת את מה שעיניי רואות. אני חייב לעצמי את הבדיקה הזו.

אותו מארז הינו ה-DF600 Flux של חברת Antec, חברה מבוססת וידועה מאוד בארצנו הקטנה, בעיקר בשל ספקי הכוח, פתרונות הקירור וכן - המארזים שלה. נדמה שיותר ויותר אנשים בוחרים לאחסן את החומרה שלהם בתוך מארזים של החברה הזו בשנים האחרונות. אני רוצה להאמין שזה קורה בין היתר בשל מארזים שמצטלמים טוב, גם ברמת מחיר התחלתית במיוחד. אם כן, ה-DF600 Flux, מארז הכולל זכוכית מחוסמת, הוא הדוגמה המושלמת. 

אנבוקסינג ומבט ראשוני

ובכן... לא משנה איך תסתכם ביקורת זו, אין פה עד כדי כך ניסים גדולים, לכן לא ציפיתי ברמת המחיר הזו למשהו עצום כמו Full-Tower, וזה גם מה שלא קיבלתי. מה שכן קיבלתי זה מארז בגודל סטנדרטי ולא קטן מדי, אבל כן קצת כבד, כובד שנובע מהזכוכית המחוסמת. הקופסא הינה סטנדרטית לחלוטין והמארז יושב בפנים היטב.

תכולת האריזה, כמו מארזים רבים אחרים, מחכה לנו בתוך המארז עצמו. תכולת המארז להלן:

 • המארז עצמו
 • פילטר נוסף (אופציונלי)
 • מאוורר נוסף (אופציונלי)
 • זוג רצועות הידוק
 • אזיקונים
 • חוברת הוראות 
 • ברגים מסוגים שונים

למאוורר האופציונלי שהגיע עם המארז החברה קוראת "Reverse Fan", והוא תוכנן בשיטה מיוחדת-משהו לדחוף אוויר מלמטה. 

במבט ראשוני, ה-DF600 Flux נראה נהדר. שלושה מאווררים מקדימה מסוג RGB, אחד רגיל מאחור, זכוכית מחוסמת כדלת המארז, וכל השאר אלומיניום, למעט הפאנל הקדמי העשוי מפלסטיק. עבור תג מחיר גבוה יותר הייתי מכריז על זה כחיסרון, אך ברמת המחיר הזו אני בוחר להעלים עין.

את הפאנל מקדימה ניתן לשלוף בקלות ולגשת לשלושת המאווררים שמסתתרים מקדימה. משיכה קטנה מלמטה תעשה את העבודה.

מבט מקרוב

נתחיל במבט מקרוב בראש המארז, שם נוכל למצוא את פאנל החיבורים והשליטה שלנו, המורכב מכפתור הדלקה, כפתור שליטה בתאורת ה-LED, זוג כניסות USB 3.0, נורות חיווי וכניסות קול. לא נמצא שם כפתור הפעלה מחדש, שיותר ויותר יצרניות מארזים לאחרונה מעדיפות לוותר עליו - החלטה תמוה בעיני.

עוד למעלה ניתן לראות רשת נצמדת, אותה ניתן להסיר בקלות ולנקות. מתחתיה אפשר להבחין בעובדה שהמארז הנ"ל תומך ברדיאטורים של עד 360 מ"מ. שוב, ברמת המחיר הזו מדובר ביתרון גדול. מאחורה לא ניתן להבחין במשהו יוצא דופן במארז זה.

ובכן, זה הזמן המושלם לפתוח את המארז. על מנת לעשות כן, גם עם דלת הזכוכית המחוסמת, יש לשחרר באופן מסורתי את הברגים מאחור. המארז מבפנים, מצידו הקדמי, נראה מרווח מאוד ובהחלט ניתן להכניס כאן, אפילו מקדימה, רדיאטור בגודל של עד 360 מ"מ עבור קירור מים. כמו כן, גם כרטיסי מסך ארוכים במיוחד יתקבלו במארז בברכה.

במבט ראשוני מאחור, יש גם מרווח והרבה כלים שיעזרו לעשות כבילה נכונה ומסודרת. ניתן להבחין בבקר השליטה של המארז, המאפשר לחבר לתוכו מאווררים נוספים, בהם כפתור ה-LED RGB ישלוט.

אם בחיבורים עסקינן, אזי שקיבלנו מערך חיבורים מכובד. חלקו מגיע מוכן לחיבור מתח מסוג SATA. השאר כולל חיבור כניסות ה-SATA 3, כניסות הקול מקדימה ופאנל החיבורים הראשי, שבו בולט בהעדרו חיבור RESET, שכאמור, לא נכלל במארז זה.

חזרה לקדמת המארז, ניתן להבחין במערך הקירור במלואו. כאמור, 3 מאווררי 120 מ"מ בפרונט, ומאוורר 140 מ"מ אחד מאחור. ולמעלה, מקום פנוי לרדיאטור או לחילופין 3 מאווררי 120 מ"מ נוספים. 

בגזרת חריצי ההרחבה לא נמצא משהו מיוחד, למעט מגרעת נוספת המתלבשת על סגירת חריצי ההרחבה, אותה ניתן לשחרר לפני התקנה של כרטיסי הרחבה ולהחזיר בסיום.

הלאה לכוננים ומקומם: על מנת להתקין כונני 2.5" (SSD, או במקרים לא ברורים כוננים קשיחים בגודל 2.5") נגש לגב המארז, שם לא נצטרך לעשות עבודה רבה - אפשר לשחרר את התושבת עבור הכונן על ידי הרמה שלה, קיבוע הכונן באמצעות ארבעה ברגים (כלולים) ובסיום, השחלה של התושבת כלפי מטה. עבור כוננים קשיחים, אם נרצה להתקין כאלה, ישנן שתי מגרות בצד השמאלי-תחתון של המארז, הנשלפות בקלות, מצדדיהן נקבע את הכונן ונוכל להחזיר חזרה. קל.

לסיום, בצד ימין, למטה - באופן טבעי - יושב ספק הכוח. מעליו כמה וכמה חריצים על מנת להעביר כבלים מספק הכוח לתוך לוח האם.

הרכבה ומבחנים

הגיע הזמן לקחת את המארז הזה ולהתחיל לעשות בו שימוש. נתחיל מחווית ההרכבה, נמשיך בעבודה שוטפת עם המארז, ונסיים במבחנים טכניים כגון טמפרטורה ורעש. על מנת לעשות את כל זה, נעזרנו ברכיבי חומרה ממוצעים מאוד שהוקצו במיוחד עבור ביקורת זו.

 • מעבד: AMD Ryzen 7 2700X 8-Cores
 • קירור: AMD Wraith Prism
 • לוח אם: GIGABYTE B450 AORUS Elite
 • זיכרון: G.Skill Trident-Z RGB 16GB (2x32GB/2x16GB) DDR4 3000Mhz
 • כרטיס מסך: GIGABYTE AORUS Radeon RX 580 8GB
 • כונן SSD ראשי: Western Digital Green 128GB @ SATA3
 • כונן קשיח: Western Digital Green 3TB 7200RPM SATA 3
 • ספק כוח: Antec Neo Eco 650W 80 Plus Modular

ובכן, ציפיתי לקושי מסויים בהרכבה, עדיין, בשביל רמת המחיר. אך ההרכבה עצמה הייתה קלה ואפילו מהנה. לא הרגשתי איזושהי הגבלה מצד המארז, גם לא כאשר ביקשתי לקשור את הכבלים מאחורה על מנת לעשות סדר בפנים. המארז אפשר לי להעביר כבלים מכל מקום שרציתי, אל כל מקום שרציתי. על אף שלא עשיתי שימוש בקירור מים, למעלה נשאר מספיק מקום על מנת להכניס רדיאטור גדול. 

וכעת, להדלקה. במבט ראשוני - נראה נהדר. יש מספיק תאורת RGB אך לא ברמה מפוצצת מדי לטעמי. המאווררים מקדימה נותנים את כל האפקט.

אם חשבתם שכל עניין ה-RGB מסתיים בצבע סטטי, הרי שטעיתם. בעזרת כפתור הלד אפשר לגלול בין מספר גדול של צבעים, אפקטים ומעברים.

העבודה עם מחשב המורכב כולו בתוך מארז ה-Antec DF600 Flux היא חוויה מתקנת אחרי עבודה עם כל מארז אחר ברמת המחיר הזו. מבחינת טמפרטורות, כפי שניתן לראות בגרפים שמגיעים מתחת לפסקה זו, המארז יודע לשמור על החומרה שלנו קרירה מספיק. יש סירקולציה נכונה הודות למערך הקירור והיכולת לעשות כבילה נכונה ונקיה. הדבר היחיד שמצאתי כפחות טוב, אם כי במידה מועטה יחסית, היא היכולת לבלום רעשים כאשר המחשב במצב סטרס מלא. מנגד, אדגיש זאת שוב, כל זה במידה מועטה.

לסיכום

אתחיל לסכם בגילוי נאות: אני מאוד, אבל מאוד אוהב מתעניין במוצרים שאינם תואמים את תג המחיר שלהם, לטוב ולרע. כרואות עיניכם, בתחילת הכתבה הגעתי ללא הרבה ציפיות. בהחלט ציפיתי למארז זול, צר ופחות נוח עבור תג המחיר שלו. מה שקרה בפועל הוא שהתרשמתי. חברת Antec עשתה משהו נכון מאוד עם המארז הזה. וניסיתי למצוא את הקאטץ', איזה עקב אכילס רציני שהמחיר נמוך בגללו. ובכן, לא מצאתי מלבד כמה חסרונות קטנים שעדיין לא משפיעים על ערכו של המארז בשוק.

אז כן, אילולי הייתי יודע את מחירו, הייתי מנחש שהוא שווה הרבה יותר. נהנתי מאוד להרכיב ולעבוד עם מארז ה-Antec DF600 Flux, שיותר ויותר משתמשים, גיימרים ומשתמשים מקצועיים כאחד, עושים בו שימוש. ולא בכדי.

הטוב

 • מראה חיצוני נאה
 • תאורת LED RGB מן הקופסא, לחובבים
 • קל לעבודה והרכבה
 • ביצועי קירור מצויינים
 • תג מחיר משתלם במיוחד

הרע

 • מעט רועש במאמץ מלא של המערכת

והמסקנה

עבור תג מחיר של 330 ש"ח מדובר במארז שמכיל ועושה כמעט כל מה שמארז יקר בהרבה עושה, רק בהרבה פחות. ארחיק לכת ואומר שה-Antec DF600 Flux הוא משוברי השוק, שוק הכניסה. הוא מציע לבעלי תקציב מוגבל חלק נכבד ממה שמארזים מתקדמים יותר מציעים. הייתי נותן לו מדלית "מומלץ", אך המדליה הבאה מדוייקת אף יותר. 

מה אתם חושבים?
כתבות אחרונות
ביקורות ומדריכים
ביקורות אחרונות
מדריכים אחרונים
מדור פיסיפדיה ומדור סטאפס
ערך אקראי
כרטיס מסך - GPU

כרטיס גרפי, כרטיס מסך או כרטיס וידאו במחשב, הוא הרכיב האמון על הצגת הפלט החזותי אשר מפיק המחשב על גבי המסך. למעשה, כמעט כל התוכניות מייצרות פלטים חזותיים, וכרטיס המסך הוא רכיב החומרה האחראי לקחת פלט זה ולהורות למסך אילו נקודות להאיר על הצג (ובאיזה צבע) כדי שנוכל לראות את הפלט. כרטיס המסך מקבל כקלט מהמעבד נתונים בינאריים והופך אותם לאות תצוגה (בעבר אנלוגי בלבד, כיום גם ספרתי). כמו רוב חלקי המחשב האישי, לכרטיס המסך הייתה התחלה צנועה. בתחילה הוא היה אחראי רק להציג על המסך את מה...

לצפיה בערך המלא
סטאפ אקראי

יד-שניה, תמיכה וייעוץ
מודעות יד-שניה אחרונות
שאלות אחרונות
עקבו אחרינו במדיות
עקבו אחרינו ב-YouTube
עקבו אחרינו בפייסבוק